ŽUPNIJSKA KARITAS

Župnijska Karitas Vojnik deluje od leta 1996 in ima svoje prostore v župnišcu v Vojniku, šteje dvajset clanov, ki s svojim prostovoljnim delom skozi celo leto pomagajo posameznikom in družinam, ki so se zaradi razlicnih življenjskih situacij znašli v stiski in preiskušnji. Organiziramo in izvedemo nekatere dogodke, kot je Miklavževanje za otroke skupaj z njihovimi starši v cerkvi, kakor tudi za vse oskrbovance v Špesovem domu, pomoc pri organizaciji farnega praznika, obiskujemo naše starejše župljane nad 85 let na njihovih domovih, v Špesovem domu v Vojniku in drugih domovih za ostarele. Sodelavci Karitas smo še posebej poklicani, da pomagamo vsakemu cloveku - revnemu, osamljenemu, bolnemu, ker velikokrat nudena materialna pomoc ne more nadomestiti toplega stiska roke, nasmeha in casa, ki si ga vzamemo za pogovor. Pri vsem tem nas s svojim vzgledom in molitvijo podpira naš gospod župnik Perger, ki je vedno tudi navzoc na naših srecanjih. K sodelovanju pa bi radi pritegnili mlade, vendar zaenkrat ni pravega odziva, ce pa jih zaprosimo za pomoc, pa nam vedno z veseljem pomagajo. Zavedamo se, da smo s sredstvi omejeni, zato ne moremo delati velikih stvari, delamo pa lahko majhne z veliko ljubezni.

Darinka Preložnik.