MINISTRANTI

"Mini pocitnice" ministrantov

V petek 11. avgusta letos smo se ministranti župnij Vojnik, Vitanje, Crešnjice in Gornji Grad odpravili na "mini pocitnice" v Prlekijo in sicer v Veržej pri Banovcih.

Po nastanitvi v penzionu Mavrica, ki ga upravljajo Salezijanci, smo se pridružili tamkajšnji vecerni sveti maši in jo obogatili s petjem ob spremljavi kitare in orgel. Sledila je vecerja in po njej zabavni vecer, ko smo do poznega vecera igrali nogomet, se zabavali ob družabnih igrah ... :)

V soboto smo se po zajtrku odpravili na kopanje v terme Banovci, kjer smo v potapljanju, plavanju in spušcanju po toboganih uživali do zgodnjega popoldneva. Sledilo je okusno kosilo: pice iz domace krušne peci, ki so nam jih spekli v penzionu. Seveda smo se jih vsi zelo razveselili! Bogu smo se na koncu v kapelici doma zahvalili za odlicno preživeta dneva, nato pa smo se pocasi polni odlicnih vtisov odpravili proti domu.

Izlet smo v sodelovanju z župnijo Vojnik in KKUD Ivana Šoparja organizirali: Beno Podergajs, Klara Podergajs in jaz s pomocjo animatorjev iz Vojnika, Ivan Šumljak, župnik v Gornjem Gradu in Matej Jakopic, župnik v Vitanju. Izlet je nagrada za vse ministrante, ki vse leto pridno pomagate pri bogoslužjih in jih s tem še posebej povzdignete!

Gašper Trupej

Ministrantski izlet 2016

V ponedeljek 25. julija popoldan smo se vojniški ministranti skupaj z ministranti iz župnij Vitanje, Gornji grad in Crešnjice odpravili na izlet v Veržej, prespali pa smo v tamkajšnjem domu duhovnosti, ki ga upravljajo Salezijanci. Spremljali so nas Amadej Bastl, Beno Podergajs, župnik iz Vitanja gospod Matej Jakopic in župnik v Gornjem Gradu, Ivan Šumljak. Po toplem sprejemu smo se namestili v sobe, nato pa smo v tamkajšnji kapeli obhajali sv. Mašo. Po njej se je zabavni vecer zacel! Zunaj smo igrali nogomet, odbojko in ostale igre, ki so se po okusni vecerji nadaljevale. V kletnih prostorih obnovljenega doma smo igrali rocni nogomet, družabne igre, biljard in drugo. Spat smo seveda šli kasneje kot ponavadi ?. V torek zjutraj pa smo po zajtrku v domu odšli v terme Banovci, kjer smo se cel dopoldan kopali in se zabavali na toboganih in v vodi. Ko smo se vrnili v dom, so nas tam pricakali s picami, ki smo jih za kosilo s slastjo pojedli, sledil je posladek in osvežitev s sladoledom. Po skupnem fotografiranju s tamkajšnjim škofom msgr. dr. Petrom Štumpfom, smo se pocasi z avtobusom odpravili proti domu. Doživeli smo res lep izlet, na katerem smo vsi, brez izjem, zelo uživali v medsebojnem druženju. Zahvalil, bi se župnijam, ki so nam financno pomagale, in vsem, ki ste kakorkoli pomagali. Izlet je nagrada vsem ministrantom, ki se skozi celo leto trudite in redno prihajate ministrirat.

Gašper Trupej