MOLITVENA SKUPINA

deluje – moli - od leta 2004. Sprva smo se dobivali enkrat mesecno, vsakokrat na domu pri drugem gostitelju, clanu molitvene skupine. Po približno 2 letih sestajanja, pa smo spoznali, da je potreb po duhovnosti in molitvenih namenov zelo veliko in sklenili, da se bomo sestajali enkrat tedensko. Dobivamo se vsak ponedeljek zvecer – v poletnem casu ob 19., v zimskem pa ob 18. uri. Trikrat mesecno v privatnem stanovanju in enkrat mesecno v župnišcu.

Srecanja potekajo nekako takole: uvodna misel/molitev, slavljenje in zahvaljevanje Bogu, Božja beseda, prošnje (nameni) in molitev rožnega venca. V posebnih primerih in stiskah molimo tudi nad posamezniki.

Zavedamo se, da je molitev srecanje dveh ljubezni: ljubezni Boga in vernika in ne samo sredstvo za dosego neke dobrine. Zavedamo se, da smo v tem življenju vodeni, varovani in oskrbovani, gre za sprejemanje cudovitega sistema, ki ga je Bog položil v stvarstvo in je namenjen cloveku, da bi lahko odpodili vse strahove. (Kdor dvomi, ali se boji, izgublja kontakt z Božjim in paktira z nebožjim ter se oddaljuje od uresnicitve svojih prošenj)

In še eno vodilo: »Bog je dal molitvi Svetega rožnega venca takšno moc, da ni nobenega osebnega, narodnega ali mednarodnega problema, ki se ne bi dal rešiti z molitvijo sv. rožnega venca in z našo žrtvijo!« (s. Lucija dos Santos, fatimska vidkinja)

V tem smislu se trudimo delovati, si medsebojno pomagati; radi pa sprejmemo vsakogar, ki bi se nam želel pridružiti in se veseliti v Gospodu.

Omeniti je potrebno tudi, da se je naša župnija pred dobrimi 3 leti vkljucila v molitveno zvezo za duhovniške poklice (MZDP), ki je bila ustanovljena na Škofiji Celje. Molivcev, ki so se zavezali, da bodo vsak dan nekaj zmolili, ali darovali kakšno žrtev za nove duhovne poklice, je 26. V to skupino zelo vabimo nove molivce za duhovniške poklice, saj je stanje na podrocju podmladka med duhovniki zaskrbljujoce! Nadalje smo z nekaj nad 110-imi molivci vkljuceni v verigo živega rožnega venca Slovenije, katere sedež je na Brezju. Tudi ti molijo za nove duhovniške in redovniške poklice ter družine.

Darja B., 18. maja 2017.