Aktualno v župniji Sv. Jernej Vojnik

• KATOLIŠKO KULTURNO DRUŠTVO »IVAN ŠOPAR« VOJNIK, ORGANIZIRA OGLED 24. GALA KONCERTA RADIA OGNJIŠČE, KI BO V NEDELJO, 18.11.2018 OB 15.00 URI V CANKARJEVEM DOMU V LJUBLJANI. Letošnji gala koncert bo posvecen velikanu narodno-zabavne glasbe Lojzetu Slaku, saj je Slakova glasba , glasba slovenske duše in slovenskega srca.

• Cena vstopnice: 15,00 EUR

• Cena avtobusnega prevoza iz Vojnika : 10,00 EUR

Skupna cena za posameznega udeleženca je 25,00 EUR

Prijave se bodo pričele zbirati v nedeljo, 14.10.2018 po vsaki maši. Prav tako pa se lahko prijavite tudi gospe Toncki Špes, številka mobilnega telefona 031-540-895. Izkažimo hvaležnost, da imamo Radio Ognjišče, zato iskreno in vljudno vabljeni.

• Jernejeva ali lepa nedelja, kot jo imenujemo, je bila 26. avgusta 2018 za Vojničane in še marsikaterega vernika s širšega slovenskega področja nekaj posebnega. Svojo zlato mašo, torej 50 let mašništva, je skupaj s sobrati, prijatelji in sorodniki slavil msgr. dr. Stanislav Lipovšek, celjski škof, doma iz Jankove pri Vojniku.

Nadaljuj branje »

• 9. KONCERT MARIJINIH PESMI, objava: Milena Juregec

Katoliško-kulturno društvo »Ivan Šopar« Vojnik vabi

NA 9. KONCERT MARIJINIH PESMI, bo v soboto, 13. 10. 2018, po maši, ki bo ob 18. uri v cerkvi Device Marije na Vojniškem hribu.Prijazno vabljeni!

• Tudi letos smo Vojničani konec meseca junija poromali skupaj z romarji župnije Cirkovce in še nekaterimi drugimi pridruženim romarji v severno Italijo, ki se ponaša z izjemno duhovno, kulturno in umetniško dediščino. Poromali smo v mesto Schio, kjer je živela afriška svetnica Jožefine Bakhita. Še posebej smo bili navdušeni nad starodavno Marijino božjo pot Madonna della Corona.

Nadaljuj branje »