• Tudi v Vojniku se je zgodila »SKODELICA CANKARJA «

Na dan Gospodovega vnebovhoda, 10.5.2018, je v organizaciji Katoliškega – kulturnega društva Ivan Šopar potekal prvi literarni vecer, ki je bil posvecen Ivanu Cankarju in v Sloveniji obeležujemo 100 letnico njegovega rojstva oz. je leto 2018 tako imenovano Cankarjevo leto...

Nadaljuj branje »

• Tudi v župniji Vojnik že več let ob koncu pocitnic poteka oratorij. Lahko recemo, da je oratorij odlicna priložnost za medgeneracijo druženje, kljub temu, da je namenjen otrokom. Kljub temu, da sem že v zrelem življenjskem obdobju, sem v letošnjem letu, konec meseca avgusta z veseljem pospremila mojega predšolskega vnuka na obisk oratorijskega dogajanja...Nadaljuj branje »

• "Mini po&#269itnice" ministrantov objava:Gašper Trupej

V petek 11. avgusta letos smo se ministranti župnij Vojnik, Vitanje, Crešnjice in Gornji Grad odpravili na "mini pocitnice" v Prlekijo in sicer v Veržej pri Banovcih. Po nastanitvi v penzionu Mavrica, ki ga upravljajo Salezijanci, smo se pridružili tamkajšnji vecerni sveti maši in jo obogatili s petjem ob spremljavi kitare in orgel. Sledila je vecerja in po njej zabavni vecer, ko smo do poznega vecera igrali nogomet, se zabavali ob družabnih igrah :) Nadaljuj branje »

• Letošnjo Jernejevo nedeljo, 27. avgusta smo povezali z duhovniškimi jubileji. Ob 10. Uri je bila evharisticna procesija, nato somaševanje. Z g. škofom Lipovškom so somaševali zlatomašnik Alojzij Kostanjšek, G. Anton Vrisk župnik v Crni se je zahvalil za 7o let življenja, G. Janez Furman župnik v Loki za 30 let mašništva, G. kancler Janez Lesnika za 25 let mašništva, G Jože Lipovšek župnik pri Sv. Petru v Mariboru pa za 20 le mašništva. On je vodil tudi sveto mašo ob 7.uri zjutraj. Naj bo to tudi goreca prošnja za nove duhovne poklice… Nadaljuj branje »

• V nedeljo, 4. 6. 2017, je bila v Vojniku, v cerkvi svetega Jerneja, slovesna sveta maša, pri kateri so sodelovali zakonci jubilanti, ki so praznovali okrogle obletnice poroke, od 10 do 70 let skupnega življenja. Sveto mašo je vodil domaci župnik Anton Perger, ki je vsem cestital in jim zaželel, da vztrajajo.Nadaljuj branje »

• 10 let ekumenske kapele pri Bojanovicevih na Platah

V soboto, 20. 5. 2017, so bile ob 17. uri na Platah v Malih Dolah pri Vojniku slovesne šmarnice ob 10-letnici ekumenske kapele edinosti kristjanov, ki jo je Danilo Bojanovic postavil v spomin na svoje starše. Slovesnost je vodil domaci župnik Anton Perger ob sodelovanju salezijanca Slavka Pajka, pravoslavne pa sta zastopala pop Predrag iz Bosne in pomocnik celjskega popa, pop Goran z Dobrne. Prisotnih je bilo približno 200 ljudi, od tega 40 pravoslavnih prijateljev, ki živijo v teh krajih, in tudi Danilovi sorodniki iz Bosne. Slovesnosti se je udeležil župan Branko Petre.

Preberi celo zgodbo »

• V Župnija Vojnik je že letos dvanajstič poromala z Agencijo Aritours – tokrat je bila naša romarska destinacija Nemčija v času od 19. do 22. junija 2016. Letos se je na romarsko pot podalo 27 romarjev in lahko rečemo, da smo bili kot ena velika družina. Majhnost skupine prinaša prednosti, saj je bilo romanje na ta nacin udobnejše. Nadaljuj branje »

• Regijska gasilska sveta maša v Vojniku
    V nedeljo, 7. maja 2017, je v Vojniku potekala slovesna gasilska maša, ki jo je že šestindvajsetic organiziralo PGD Vojnik. Letošnje leto so se je udeležili tudi predstavniki GZ Slovenije, GZ Celje, Laško, Zrece-Vitanje, Šmarje, Šentjur, Slovenske Konjice ter clani domacih in sosednjih društev. Vsako leto sodeluje tudi PGD Dragomlja vas iz GZ Metlika, ki je pobrateno s PGD Vojnik.

Preberi celo zgodbo »

• Od 7. aprila 2017 je v Domu sv. Jerneja na ogled razstava Pirhi in pisanice-simbol življenja. Na ogled jo je postavilo Turisticno društvo Globoce v sodelovanju s Katoliškim kulturnim društvom Ivana Šoparja. Nadaljuj branje »